V Litvínově za tři body.
25.2.2016

HC Litvínov – SKV Sharks 1:8 (0:2,0:2,1:4)
Branky:
36. Očenášek (Záluský) - 1. Haas (Berger), 7. Berger, 21. Berger (Hrbek), 33. Kovářik ( Nejedlý, Berger), 39. Kovářik (Berger), 42. Berger (Nejedlý) 44. Kavářik (Berger), 45. Hrbek (Berger). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Rozhodčí: Touš, Pric. Hráno: 23. 2. 2016.

Karlovy Vary dorazily z důvodu zranění bez několika klíčových hráčů. I přesto mělo utkání jasného favorita. Žraloci žačali zápas velice dobře, když už v první minutě překonal brankáře Litvínova Jakub Haas. Pro sledge hokejového nováčka v dresu Sharks to byl už druhý gol v současném ročníku. Následně se z prostoru za brankou prosadil Jiří Berger a zvýšil na 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili žraloci velice aktivně a domácí zatlačili. Vyústěním tlaku byla další branka Bergera a následně i Václava Kovaříka, který touto brankou odstartoval své gólové představení. Domací se dostávali do útočného pásma Žraloků se dostávali pouze nahozenými puky, které ovšem obrana Sharks v pohodě sbírala.

Ve třetí třetině se hra již odehrávala v obrané třetině domácích a bylo jen otázkou na jakém čísle se skóre zastaví. Postupně se se do střelecké listiny zapsali Berger a Václav Kovářik, který dvěma góly uzavřel svůj první hattrick ve své kariéře a náležitě jen ihned na ledě oslavil. Poté se ke slovu dostali domácí, kdy z ojedinělého brejku překonal brankáře Macha exkarlovarský Očenášek. Skóre zápasu uzavřel brankou v poslední minutě karlovarský obránce Miroslav Hrbek.

Ohlasy po utkání:

Václav Kovářik (hráč SKV Sharks): Zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou a já osobně jsem si ho náramně užil. Jsem strašně rád, že se mi podařilo vstřelit svůj první hattrick a jen doufám, že mi střelecká forma vydrží co nejdéle.

Tomáš Zelenka (manager HC Litvínov) – Jsme na úplném začátku, ligu hrajeme první rok. Snažíme se rozkoukat, posbírat zkušenosti tak abychom se v budoucnu posouvali víš a byli konkurence schopní. Co se týče zápasu, myslím, že první dvě třetině jsme byli Karlovým Varům důstojným soupeřem. Ve třetí třetině nám došli síly a Karlovy Vary jasně dominovali.