Žraločí hejno ulovilo stříbro
23.3.2016

SHK Lapp Zlín - SKV Sharks Karlovy Vary 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Šafránek (Fojtík), 26. Palát (Z. Hábl, Fojtík) – 15. Geier (Wágner).Rozhodčí: Wesley - Hradil, Mikeš. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváků: 200.

Zlín: Matoušek – Julina, Z. Hábl, Fojtík, Palát, Stodůlka, Šafránek, D. Hábl, Slováček.

Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, M. Geier, Forgo, Berger, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider, Janko.

Žraloci se do zápasu o všechno vrhli střemhlav a od úvodu zaměstnávali domácího gólmana Matouška. Ten spolehlivě likvidoval pokusy Bergera, Geiera i Forga, zatímco Mach se obešel bez práce i při důrazném průniku Šafránka k brankovišti. Karlovarští nadále působili aktivnějším dojmem a Matoušek se musel ohánět při přízemní střele Geiera anebo hasit chybu spoluhráčů, které využil k zakončení z kruhu Berger.

Mach si připsal první zákrok až v předposlední minutě třetiny po Palátově pokusu. V čase 14:13 byl vyloučen domácí kapitán Zdeněk Hábl a Michalu Geierovi stačily pouhé čtyři sekundy k využití výhody. Po Wágnerově vyhraném buly vykroužil otočku a prostřelil Matouška. Nejlepší přesilovka ligy opět slavila úspěch, ale hned vzápětí mohlo být vyrovnáno. Zlínští vrhli všechny síly do útoku a Machovi bylo při dvou zákrocích těsně před sirénou pořádně horko.

Přestávka jako by vedoucímu celku uškodila, naopak domácím pomohla zapomenout na nepříliš ideální průběh a obraz hry se najednou obrátil. Zlín hýřil aktivitou a dostával se do šancí, při Palátově dorážce i vysoké střele stejného hráče ještě zvítězil Mach. Stejně tak po přestálém karlovarském oslabení neinkasoval ani po ne zcela povedeném zákroku lapačkou proti Stodůlkovi.

V další přesilovce už se ale obhájci titulu dočkali. Zdeněk Hábl si dojel vlastní sraženou střelu, ze souboje tří hráčů se puk odrazil přesně k volnému Zdeňku Šafránkovi a ten bez problémů vyrovnal. Ba co víc, za pouhých 36 sekund David Palát po buly v pravém kruhu nahodil puk na branku a ten skončil za zády Macha postrádajícího potřebný rozhled. Psychickou výhodu už však domácí celek k navýšení vedení nevyužil, a tak měla rozhodnout třetí třetina.

Během ní začal být na ledě patrný úbytek sil na obou stranách. Přesto vznikly možnosti ke změně skóre. Při třetí zlínské přesilovce pálil zpoza clony Palát, Mach byl na místě. Vzápětí vyslal Hrbek do sóla v oslabení Geiera, ale ten stíhán Z. Háblem přestřelil Matouškovu klec.

Pět minut před koncem základní hrací doby si hosté vybrali čas na poradu a po ní si dokázali vytvořit tlak, který soupeři řešili pomocí zakázaných uvolnění. Mach navíc udržel karlovarské šance nad vodou při skvěle načasovaném úniku Z. Hábla s předávkou střílejícímu Fojtíkovi. Hosté to zkusili v závěru v šesti a s prázdnou brankou, pět sekund před klaksonem se ale z buly u Matouška neodrazil k Nejedlému mezi kruhy puk příhodně, a tak Zlín mohl začít slavit obhajobu. Karlovy Vary po důstojném výkonu získaly stříbrné medaile.

Právě neprobíhá žádná anketa

starší ankety


SponzořiPozvánka na utkání

E. P. C. Managenent
Česká sledge

hokejová liga
2016/2017

PLAY OFF
o 3. místo

Sparta Praha
18. 3. 2017
15:45 hodin
ZS Ostrov

případný 3. zápas 
19. 2. 2017
13:00 hodin
ZS Ostrov
 

stav série 0:0
 


Hledáme nové hráče!

SKV SHARKS
   HLEDAJÍ NOVÉ HRÁČE!!!

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Mediální partneřiSHARKS shop